Alina Ossolińska - Centrum Usług Psychologicznych

Badania operatorów

Jakie badania wykonujemy?

Co trzeba zrobić, aby umówić się na badanie?

Należy zadzwonić pod numer telefonu ☎ 606 338 215 i umówić się na dogodny termin.

Co należy zabrać na badanie?

  1. Dokument tożsaności ze zdjęciem (dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport).
  2. Okulary bądź soczewki kontaktowe, jeśli używamy.
  3. Maseczkę.
  4. Skierowanie na konsultację psychologiczną.
  5. Do wystawienia faktury na firmę konieczny będzie NIP firmy.

Czy do badania psychologicznego należy się przygotować?

Na badanie psychologiczne (konsultację) należy przyjść wyspanym, wypoczętym i zdrowym. Nie należy spożywać alkoholu ani środków odurzających na min. 24 godziny przed wizytą.

Czy mogę powtórzyć niezaliczone ćwiczenie?

Badania psychologiczne (tzw. psychotesty) na ogół nie są trudne. Badamy wyłącznie sprawność, której pracownik używa na co dzień do wykonywania obowiązków służbowych.

Mamy świadomość, że podczas badania może zadziałać stres, chwilowa niedyspozycja czy zmęczenie. Badany, który nie zaliczy danego ćwiczenia, ma możliwość jego poprawienia. Może to nastąpić od razu lub w innym dniu.

Powtórzenie badania psychotechnicznego nie wymaga dodatkowej opłaty.

Co ile lat należy wykonywać badanie?

Psycholog nie określa terminu ważności. O terminie następnego badania psychologicznego (konsultacji psychologicznej) decyduje lekarz medycyny pracy.

Zazwyczaj termin kolejnego badania/konsultacji psychologicznej jest tożsamy z określonym przez lekarza medycyny pracy terminem ważności badań profilaktycznych.

Podstawa prawna

  1. Ustawa z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy
  2. Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników
  3. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 14 lipca 2010 r. w sprawie rodzajów dokumentacji badań i orzeczeń psychologicznych, sposobu jej prowadzenia, przechowywania i udostępniania oraz wzorów stosowanych dokumentów
  4. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie rodzajów prac wymagających szczególnej sprawności psychofizycznej.